Stäng meny

Organisation

Styrelse
Ordförande Janne Mattsson janne.mattsson@morrumhockey.se
Klubbchef o Ledamot Anders Gustavsson dackia-tingsryd@telia.com
Ledamot Fredrik Ovesson fredrik.ovesson@morrumhockey.se
Vice ordförande Jonas Melén jmelen@cokecce.com
Kassör Jörgen Nilsson jorgen.nilsson@anticimex.se
Ledamot Fredrik Nilsson fredriknilsson1@live.se
Ledamot Magnus Carlsson magnus.carlsson@morrumhockey.se
Adjungerande sekrereterare Martin Ingvarsson martin.ingvarsson@morrumhockey.se
Kansli
Kansli Roger Waldemar kansli@morrumhockey.se
Hemsida Lars Nilsson mr.lars.nilsson@hotmail.com
Kioskerna Mikael Nilsson mnilssongois@gmail.com
Istider, matcher, bussbokningar Roger Waldemar roger.waldemar@morrumhockey.se
A-lag
Sportgrupp Martin Ingvarsson martin.ingvarsson@morrumhockey.se
Sportgrupp Jim Känno jimkanno@hotmail.com
Sportgrupp Anders Gustavsson dackia-tingsryd@telia.com
Tränare Andreas Ernebrand andern@edu.thorenframtid.se
Ass.Tränare Torbjörn Svensson mtsvensson@hotmail.com
MV-tränare Martin Eliasson martin.eliasson@sisuidrottsutbildarna.se
Video Coach Wilmer Viippola
Ass. Video Coach Timmy Svensson
Materialare Mimmo Oelrich jmmo@telia.com
Materialare Marcus Johansson marcus@ljmotage.se
Materialare Ulf Nilsson
Materialare Conny Lindsjö
Lagledare Bertil Lindberg
Sjukansv. Jan Vietor siggebast@yahoo.se
Sjukansv. Tommy Augustsson tommy_mia@hotmail.com
Kiropraktor/naprapat Glen Berghall
Matcharrangemang A-lag
Lagvärd/ Press Anders Gustavsson dackia-tingsryd@telia.com
Lagvärd/ Press Janne Mattsson janne.mattsson@morrumhockey.se
Säkerhetsansv. Janne Mattsson janne.mattsson@morrumhockey.se
Funktionärsansv. Janne Mattsson janne.mattsson@morrumhockey.se
VIP Fredrik Nilsson fredriknilsson1@live.se
Ungdomskommitté
Sportrådet Fredrik Gummesson fredrik.gummesson@teknikcollege.se
Adm/Lagledare Fredrik Ovesson fredrik.ovesson@morrumhockey.se
Cupansvarig Fredrik Ovesson fredrik.ovesson@morrumhockey.se
Föräldraansvarig Vakant
Sportrådet Ungdom/Junior
Sammankallande Fredrik Gummesson fredrik.gummesson@teknikcollege.se
Ansvarig J20 Johan Hedman hedmansr41@telia.com
Ansvarig J18 Johan Hedman hedmansr41@telia.com
Utbildningsansv. Simon Skoog simon.skoog@skarmexpo.se
Material Jens Klinga jensklinga@telia.com
Mörrums Summer Camp
Sammankallande Simon Skoog simon@skarmexpo.se
- Martin Brahm martin@scanbox.se
- Malin Boklund malin.boklund@utb.karlshamn.se
- Fredrik Gummesson fredrik.gummesson@karlshamn.se
Teknik
Hemsida Lars Nilsson mr.lars.nilsson@hotmail.com
Foto Lars Nilsson mr.lars.nilsson@hotmail.com
Facebook Officiella Fredrik Nilsson fredriknilsson1@live.se
Facebook Officiella Martin Ingvarsson martin.ingvarsson@morrumhockey.se
Facebook Officiella Janne Mattsson janne.mattsson@morrumhockey.se
Facebook Officiella ungdom Fredrik Ovesson fredrik.ovesson@morrumhockey.se
Twitter Officiella Martin Ingvarsson martin.ingvarsson@morrumhockey.se
Instagram Jonas Melén jmelen@cokecce.com
TVGOIS1 Teknik Filip Parad
TVGOIS1 Adm. Filip Parad
Styrelse
Janne Mattsson
Ordförande Mörrums GoIS IK
076-8814737
Anders Gustavsson
Klubbchef och styrelseledamot
070-3300844
Martin Ingvarsson
Adjungerande sekreterare
076-0247462
Jonas Melén
Styrelseledamot, ansvar för marknad
070-6487232
Jörgen Nilsson
Styrelseledamot, ansvar för marknad
070-9150047
Fredrik Nilsson
Suppleant, ansvar för supporterklubben
070-3674053

Samarbetspartners

Webbdesign och produktion av Webitfuture.