Stäng meny

Organisation

Styrelse
Ordförande Janne Mattsson janne.mattsson@morrumhockey.se
Sekreterare Ann Johansson
Klubbchef Anders Gustavsson dackia-tingsryd@telia.com
Vice ordförande Magnus Carlsson
Ledamot Fredrik Ovesson fredrik.ovesson@morrumhockey.se
Ledamot Anders Svensson
Ledamot Fredrik Nilsson fredriknilsson1@live.se
Ledamot Magnus Carlsson magnus.carlsson@morrumhockey.se
Adjungerande kassör Martin Ingvarsson martin.ingvarsson@morrumhockey.se
Suppleant David Särnby
Kansli
Kansli Roger Waldemar kansli@morrumhockey.se
Hemsida
Kioskerna Mikael Nilsson mnilssongois@gmail.com
Istider, matcher, bussbokningar Roger Waldemar roger.waldemar@morrumhockey.se
A-lag
Sportgrupp Martin Ingvarsson martin.ingvarsson@morrumhockey.se
Sportgrupp Jim Känno jimkanno@hotmail.com
Sportgrupp Anders Gustavsson dackia-tingsryd@telia.com
Tränare Andreas Ernebrand andern@edu.thorenframtid.se
Ass.Tränare Torbjörn Svensson mtsvensson@hotmail.com
MV-tränare Martin Eliasson martin.eliasson@sisuidrottsutbildarna.se
Video Coach Wilmer Viippola
Materialare Mimmo Oelrich jmmo@telia.com
Materialare Thomas Ahlm
Materialare Ulf Nilsson
Materialare Conny Lindsjö
Sjukansv. Jan Viëtor siggebast@yahoo.se
Sjukansv. Martin Johansson
Sjukansv. Tommy Augustsson tommy_mia@hotmail.com
Kiropraktor/naprapat Glen Berghall
Matcharrangemang A-lag
Lagvärd/Press Anders Gustavsson dackia-tingsryd@telia.com
Lagvärd/Press Janne Mattsson janne.mattsson@morrumhockey.se
Lagvärd/Press Martin Ingvarsson martin.ingvarsson@morrumhockey.se
Säkerhetsansv. Janne Mattsson janne.mattsson@morrumhockey.se
Funktionärsansv. Janne Mattsson janne.mattsson@morrumhockey.se
VIP Fredrik Nilsson fredrik.nilsson@morrumhockey.se
TV-GOIS1 David Särnby david.sarnby@morrumhockey.se
Ungdomskommitté
Sportrådet Fredrik Gummesson fredrik.gummesson@teknikcollege.se
Adm/Lagledare Fredrik Ovesson fredrik.ovesson@morrumhockey.se
Cupansvarig Fredrik Ovesson fredrik.ovesson@morrumhockey.se
Föräldraansvarig Vakant
Sportrådet Ungdom/Junior
Sammankallande Fredrik Gummesson fredrik.gummesson@teknikcollege.se
Ansvarig J20 Johan Hedman hedmansr41@telia.com
Ansvarig J18 Johan Hedman hedmansr41@telia.com
Utbildningsansv. Simon Skoog simon.skoog@skarmexpo.se
Material Jens Klinga jensklinga@telia.com
Mörrums Summer Camp
Sammankallande Simon Skoog simon@skarmexpo.se
- Martin Brahm martin@scanbox.se
- Malin Boklund malin.boklund@utb.karlshamn.se
- Fredrik Gummesson fredrik.gummesson@karlshamn.se
Teknik
Hemsida
Facebook Officiella Fredrik Nilsson fredrik.nilsson@morrumhockey.se
Facebook Officiella Martin Ingvarsson martin.ingvarsson@morrumhockey.se
Facebook Officiella Janne Mattsson janne.mattsson@morrumhockey.se
Facebook Officiella ungdom Fredrik Ovesson fredrik.ovesson@morrumhockey.se
Twitter Officiella Martin Ingvarsson martin.ingvarsson@morrumhockey.se
Instagram David Särnby david.sarnby@morrumhockey.se
TVGOIS1 Teknik David Särnby david.sarnby@morrumhockey.se
Styrelse
Janne Mattsson
Ordförande Mörrums GoIS IK
076-8814737
Anders Gustavsson
Klubbchef
070-3300844
Martin Ingvarsson
Adjungerande kassör, Marknad & Sportfrågor A-laget
076-0247462
Jonas Melén
Styrelseledamot, ansvar för marknad
070-6487232
Jörgen Nilsson
Styrelseledamot, ansvar för marknad
070-9150047
Fredrik Nilsson
Supporters, Bingo, Dans & Lotteri
070-3674053

Samarbetspartners

Webbdesign och produktion av Webitfuture.